Dinsdag 19 juli OVS dag
Met een gesmeerde ketting en goed opgepompte banden vertrokken we afgelopen dinsdag om 12:00 uur vanaf het Wilhelminaplein met een groep van bijna 50 personen richting Lierop.
Aangekomen bij Groentekwekerij A. vd Einden werden we hartelijk welkom geheten door Adri van den Einden en werden we ontvangen voor een lunch. Een lekkere soep gemaakt met de producten van Green Specialties (het merk van de groentekwekerij) en broodjes van Broodjeszaak Jam Jamm. Met een gevulde buik is de concentratie altijd beter, aldus Adrie, Tijd voor een bezoek aan dit prachtige Lieropse bedrijf.
Na de presentatie van Adrie en Hennie en een mooie bedrijfsfilm werd de groep in 3-en verdeeld om zo een rondje over het bedrijf aan de Achterbroek te maken.
Indrukwekkend om te zien wat er in dit bedrijf gebeurd en hoe, door specialisatie en het zien van kansen, dit bedrijf op een unieke wijze opereert in de agrarische sector. Het meer dan een eeuw oude familiebedrijf richt zich op groenten van volle grond en is sinds 1991 in handen van Adrie van den Einden. Hij is de vierde generatie en bouwde het teeltbedrijf uit tot een groenten-leverancier. Na een analyse van de markt en van het product zoals dat bij de eindgebruiker arriveert, besloot Adrie dat hij zijn kwetsbare groenten zelf ging wassen en verpakken. Sinds 1999 zet hij hiermee een standaard voor de markt neer.
Na dit interessante bedrijfsbezoek werd onze fietstocht vervolgd via een toeristische route richting het Bontven, waar een tweetal dames de fietsclub verraste met een gezellige borrel midden in de bossen. Deze gelegenheid werd door iedereen aangegrepen om eens gezellig bij te praten. En dit alles onder het genot van een heerlijke kaasplank. Om uiteindelijk door te trappen naar het eind punt van deze dag in Someren. Bij In d’n Herberg werden we opgewacht door grill-master Eric. Op het terras hebben we genoten van heerlijke gerechten uit de buiten grill keuken van Eric. En natuurlijk werd de gezellige dag geëvalueerd en het wel-en-wee op ondernemersgebied (en vele andere gebieden) in Someren besproken.
Hopelijk heeft iedereen ervan genoten! Heb je ideeën voor een volgende OVS-activiteit? Tips zijn altijd welkom, laat dit dan weten via info@ovs.nl
Kijk in de fotogalerij voor meer foto’s
Gerrit Verhees