Woensdag 18 september hebben we met de OVS Someren de brandweerkazerne in Someren bezocht. Met zo’n 40 enthousiaste ondernemers die nieuwsgierig waren naar het werk van de brandweer, beloofde het een leerzame en boeiende avond te worden.
We werden hartelijk ontvangen door enkele brandweermannen met een kop koffie en een versgebakken appelflap. Al snel hing er een gezellige sfeer. Jolanda Vendrig, gehuld in een opvallend rood brandweer-giletje, heette iedereen welkom en gaf het woord aan posthoofd Erik Urlus.
Erik vertelde vol passie over het reilen en zeilen in de kazerne. Van de verschillende brandweerwagens tot de strenge opleidingseisen voor brandweermannen en -vrouwen, alles kwam aan bod. Dit laatste wekte ook de interesse van enkele vrouwen in de groep, die zich nu misschien wel geroepen voelen om ook bij de brandweer te gaan! 😊
Een belangrijk onderwerp dat werd besproken, was het belang van oefenlocaties. Erik legde uit hoe waardevol het is voor de brandweer om te oefenen in lokale bedrijven. Dit helpt hen om bekend te raken met de risico’s en de indeling van een pand. Een slimme zet, want als er ooit iets gebeurt, weten ze al precies wat ze kunnen verwachten. Voor de ondernemers met een BHV-team in hun bedrijf is het ook een mooie kans om te leren hoe zij zelf kunnen handelen bij calamiteiten. Een echte win-win dus!
Na de presentatie gingen we naar buiten, waar we de kans kregen om de voertuigen van dichtbij te bekijken. De avond eindigde spectaculair met een demonstratie van hoe de brandweer een auto openknipt om slachtoffers te bevrijden. Voor de avontuurlijke ondernemers was er zelfs de mogelijkheid om zelf een poging te wagen met de schaar en spreider.
Het bedrijfsbezoek aan de brandweerkazerne bleek niet alleen informatief, maar ook verrassend leuk. De brandweer gaf ons een unieke inkijk in hun wereld. Na afloop werd er, onder het genot van een drankje en wat nootjes, nog volop genetwerkt.
We kijken terug op een geslaagd bezoek en bedanken de brandweer Someren voor hun gastvrijheid!
Bekijk hier de foto’s!